Уелс е готов да стартира Йоан Лойд на полувремето за двубоя на Шестте нации в Англия, като Сам Костелоу вероятно ОТСТЪПВА поради нараняване на главата - тъй като отборът на Уорън Гатланд иска да надгради над представянето през второто полувреме при пораже
Daily Mail | 2024-02-05 | 16:13:22

< br />

Тези завладяващи 80 минути бяха архетипната игра на две полувремена. През първите 40 Уелс беше по собствените думи на Гатланд „ужасен“ и „шокиращ“.

След това, привидно загубен, отборът му се върна с рев от мъртвите, ако не спечелят, си осигурят две бонус точки за загубата.

Йоан Лойд изглежда ще започне на половина за Уелс, когато пътуват до Англия в събота

Беше трудно да разбера какво да направя от всичко това.

Шотландия сложи край на аута в столицата на Уелс, но за много от тартановите убеждавания, почти капитулацията на техния отбор кара крайния резултат да се чувства все още като загуба.

Уелс, междувременно, се изправя срещу Англия в събота, опитвайки се да надгради инерцията от второто им полувреме, но знаейки, че вероятно ще останат без Сам Костелоу за Туикенъм. Отборът на Шестте нации, но получи контузия на главата срещу Шотландия, след като беше ударен от Люк Кросби.

23-годишният играч не успя да замени контузията си на главата и не се върна на терена, след като първоначално беше заменен от Йоан Лойд временно. Костелоу също не премина преглед на нараняване на главата миналия месец, след като получи удар, играейки за Скарлетс срещу Клермон Оверн. голямо съмнение да се изправи срещу Англия с Лойд, готов да започне мача.

Лойд спечели едва третата си среща срещу Шотландия, но не изглеждаше неуместен.

Сам Костелоу стартира срещу Шотландия, но получи контузия на главата по време на загубата от Шестте нации

'Поглеждайки назад към втория- половин представяне, ако можем да повторим това за пълните 80, това е вълнуващо, но трябва да сме сигурни, че няма да е необходимо това първо полувреме, за да влезем в него“, каза Уелс номер 8 Аарон Уейнрайт, който беше играч на мача след опит за отбелязване на голове.

"Те (Шотландия) може би бяха малко паникьосани и малко повече самообладание от наша страна в предсмъртните моменти можеше да го промени. Следващата седмица трябва да действаме с пълна енергия и точност.

„С още пет минути вероятно щяхме да спечелим.

'Игра на две половини обобщава всичко перфектно. Това не беше началото, което искахме, но показахме какво можем да направим, когато започнем да сглобяваме някои неща. Едно от окуражаващите неща беше как продължихме да се борим и дадохме шанс за победа. Това ще ни даде импулс за следващата седмица.“

Уелс със сигурност беше в морето през първите 40. Те загубиха пет аута и дори когато владееше топката, Костелоу - по времето, когато беше на терена - просто я изрита.

Това позволи на Шотландия да отиде на почивката с 20-0 и когато Духан ван дер Мерве грабна втория си удар, Уелс губеше с 27-0 и беше изправен пред удар.

„Бяхме в черупката си през това първо полувреме “, каза крилото на Уелс Рио Дайър. „Удряхме го и ни поставяха на задния крак, така че единственото нещо, което можехме да направим тогава, беше да го ритнем.

' Уорън каза наполовина- time: "Нека всъщност да играем. Вече няма какво да губим." Той каза, че не можем да показваме такова представяне през първото полувреме в първия мач от Шестте нации.“

Уелс вкара 26 безответни точки, след като изоставаше с 27-0 в началото второто полувреме, с Играчът на мача Арън Уейнрайт (в средата), който отбеляза третия опит на своя отбор

Уелс отговори на думите на Гатланд и се подобри значително. Но те едва ли можеха да се влошат и те също се възползваха от изключването на Шотландия.

Джеймс Ботъм, Дайър, Уейнрайт и дебютантът Алекс Ман отбелязаха, за да го превърнат в мач с една точка, докато публиката на разпродадения стадион "Принсипалити" се радваше на вълнуващ финал.

Уелс остана малко по-къс. Рекордът им в Туикенхам е слаб. Уелс загуби последните си седем теста там, откакто спечели запомнящата се победа на Световната купа през 2015 г.

Те имат само две победи в Шестте нации в Лондон – през 2008 г. и 2012 г. – откакто състезанието се разшири преди 24 години.

Уелс със сигурност ще направи промени. Джордж Норт ще се завърне в задната дивизия, както и Уил Роуландс. Томос Уилямс трябва да започне, след като се появи от резервната скамейка с толкова голям ефект срещу Шотландия. Същото може да се каже и за Елиът Дий, който подкрепи аут от Уелс, който се бореше зле, когато Райън Елиас беше в проститутка.

За Шотландия, победата беше всичко.

Но, колкото и да е странно, те може да започнат подготовката си за Франция са леко слаби.

Домакините не успя да завърши това, което би било чудотворно завръщане

Лок Ричи Грей вероятно ще бъде изключен от останалите от Шестте нации поради бицепс нараняване. Дарси Греъм едва ли ще се възстанови за Les Bleus, който загуби от Ирландия в първи кръг.

Но Грант Гилкрист ще се завърне след забрана, за да влезе вместо Грей и колеги -капитанът Рори Дардж също ще бъде готов.

Остават съмнения относно способността на WP Nel да се изправи срещу Франция.

'Те са страхотна страна с играчи от световна класа и огромен пакет. Видяхме ги да играят брилянтно ръгби през последните 12 месеца“, каза старши треньорът на Шотландия Таунсенд за Франция.

„Но ние ги познаваме добре. Играхме с тях три пъти миналата година и имахме три много равностойни мача срещу тях - една победа, едно много близко поражение и мача на Шестте нации, когато трябваше да се върнем след червен картон и загуба в резултата. Това също беше много равен мач.

„Трябва да бъдем по-добри и знаем, че можем да бъдем. Трябва да покажем в продължение на 80 минути това, което показахме през първото полувреме срещу Уелс.

"Франция ще отчаяно иска да спечели на фона на две поражения , един на Световното първенство и един срещу Ирландия.“